Busbar ve Tava Sistemleri

Gepa olarak Busbar ve kablo taşıma Sistemleri konusunda uzman kadromuzla kurulduğumuz günden beri hizmet vermekteyiz. Busbar ve Kablo Taşıma Sistemleri başta sanayi tesisleri olmak üzere birçok yapı ve tesiste kullanılmaktadır. Sektörün önde gelen firmaları ile birlikte Gepa olarak bu konuda sizlere kaliteli hizmet verme ilkesi ile yolumuza devam etmekteyiz.

Busbar Nedir?

Yüksek akımların (trafo-pano bağlantılarında, kolon hatlarında, fabrikaların iç enerji dağıtımında) taşınması çok kalın kesitli, birçok kablonun paralel bağlanması ile gerçekleştirilirdi.

Kabloları taşımak için kablo rafları ya da özel döşeme altı kablo kanalları inşa edilirdi.

Kablo uçlarının soyulması, buatlara bağlanması gibi tüm işlemlerin uzmanlar denetiminde yapılması montaj ve işçilik maliyetini yükseltir, dolayısı ile montaj sürelerini de uzatırdı. Tesislerin işletmeye alınması gecikir ve çoğunlukla da programlanan zamanlarda işletmeye alınamazlardı.

Sonuçta; maliyeti yüksek, esnek olmayan, istenildiği anda ve istenildiği yerden akım alınamayan bir enerji dağıtım ve iletim sistemi kurulmuş olurdu.

Daha sonraları alternatif olarak “bakır lamalar” ile enerji dağıtımı denendi.

Bakır lamaların, akım taşıma kapasitelerinin yüksekliğine karşılık, imalatlarının uygulama anında yapılması, emniyetin zor sağlanması, istenildiğinde kolayca akımın alınamaması ve prefabrik olmaması gibi problemleri vardı.

A G. Enerji dağıtımında karşılaşılan bütün bu güçlüklere çözüm olarak geliştirilmiştir.

Standart ve modüler elemanlardan oluşan prefabrik sistemleri; elektrik iletim ve dağıtımına mükemmel çözümler getiren mühendislik ürünleridir.

Uluslararası test belgeli E-Line Busbarlar, istenildiği anda veya özelliklerine sahiptir.

Ayrıca busbar güzergahı boyunca istenilen noktalardan çıkış kutuları ile enerji almak, son derece ve “Modern Busbar Sistemleri” E-Line Busbar E-Line Busbar genişleyebilme, değiştirilebilme, taşınabilme tekrar kullanılabilme kolay, ekonomik emniyetlidir.